+48 570 670 820 exinair@op.pl
  • 1

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem


Szkolenie zaczyna się od szkolenia teoretycznego w ilości 100 godzin wykładów w szkoleniu stacjonarnym lub 35 godzin wykładów oraz 65 godzin samokształcenia w szkoleniu „na odległość“ .

Po szkoleniu teoretycznym i pozytywnym zdaniu egzaminów końcowych w szkole lotniczej ATO Exin, otrzymuje się zaświadczenie o ukończeniu teoretycznego kursu do licencji PPL(A) i można przystąpić do szkolenia praktycznego.

Równolegle należy przejść badania lotniczo-lekarskie w punktach do tego upoważnionych i otrzymać zaświadczenie o zdolności do wykonywania lotów.

Na tym etapie można już zdawać teoretyczny egzamin państwowy w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego w Warszawie. Egzamin ten można zdawać również w póżniejszym okresie podcza szkolenia praktrycznego, musi on być zdany przed zakończeniem szkolenia praktycznego i przed przystąpieniem do egzaminu praktycznego państwowego LKE (Lotnicza Komisja Egzaminacyjna).

Szkolenie praktyczne można rozpocząć po ukończeniu 15 lat za zgodą prawnych opiekunów,

Natomiast do wylotu samodzielnego musi się mieć ukończone 16 lat.

Szkolenie praktyczne odbywa się na samolotach Cessna 150 i Cessna 152 oraz na symulatorze lotów.

Na samolocie podczas szkolenia trzeba wylatać z instruktorem minimum 45 godzin w tym 3 godziny na symulatorze lotów, ucząc się pilotowania samolotu tylko według wskazań przyrządów.

Szkolenie kończy się wydaniem przez naszą szkołę zaświadczenia o ukończeniu szkolenia praktycznego do Licencji PPL(A) i uczeń może przystąpić do praktycznego egzaminu państwowego LKE.